Zielona herbata i jej wpływ na urodę

zielona herbata

Zielona herbata

Zielona herbata jest jedną z najpopularniejszych herbat nie tylko wśród smakoszy. Zalety płynące z jej picia sprawiły, że sięgają po nią zarówno młodzi jak i starsi, bez względu na wiek.
Robiona jest z liści zielonego krzewu rosnącego głównie w południowo-wschodniej Azji. Ciekawostką jest, że w Japonii nadano jej miano eliksiru młodości, ponieważ podobno regularne picie przedłuża życie o 3 lata.

Dobra herbata

Dobra herbata charakteryzuje się nie tylko świetnym i bogatym smakiem, ale i licznymi właściwościami zdrowotnymi. Udowodniono, że herbata zielona ma zbawienny wpływ na cerę. Jej regularne spożycie skutecznie likwiduje trądzik (zwłaszcza u dorosłych kobiet), a także oczyszcza skórę z toksyn. Wykazuje silne działania antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Pomaga również chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zielona herbata pita jest bardzo często przez starsze osoby, ponieważ przeciwdziała wolnym rodnikom, dzięki czemu łagodzi objawy starzenia się.

Przeprowadzone badania wykazały, że herbata zielona wpływa korzystnie także na stan jamy ustnej. Zapobiega licznym chorobom zębów i dziąseł – przede wszystkim próchnicy oraz skutecznie zwalcza nieświeży oddech. Można więc powiedzieć, że pomaga w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, co współcześnie jest symbolem każdej zadbanej osoby.

Napar ten znalazł zastosowanie również wśród osób dbających o sylwetkę. Flawonoidy zawarte z herbacie zielonej pomagają w odchudzaniu, ponieważ przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu oraz przeciwdziałają odkładaniu się tłuszczu.

Gdzie kupić dobrą herbatę zieloną

Każdy dobrze wyposażony sklep z herbatami z pewnością będzie oferować bogaty wybór produktów, w tym również zielonych herbat. Najwięcej wartości posiada czysta herbata sypka, jednakże bardziej wybredne osoby na pewno zadowoli obecność wariantów smakowych.