Herbata zielona i zalety jej picia

zielona herbata

herbata zielona

Wizyta w pierwszym lepszym sklepie z herbatami, to stanięcie przed oczywistym, ale i bardzo ważnym wyborem: mianowicie – jaką herbatę wybrać? Jak nam wszystkim doskonale wiadomo, istnieje wiele rodzajów herbaty: herbata czarna, zielona, czerwona, itd. Nie wspominając już o niezliczonej ilości dostępnych obecnie na rynku wariantów smakowych dla każdego jej rodzaju. Dziś chcemy skupić się na zaletach zielonej herbaty. Jest ich wiele, lecz da się wyszczególnić kilka najważniejszych.

Herbata zielona i jej zalety

Poniżej postaramy się przedstawić krótką listę powodów, dla których herbata zielona okaże się doskonałym wyborem dla pewnej określonej grupy ludzi.

1) Jeśli chcemy schudnąć. Zielona herbata zawiera wiele składników, które przyspieszają nasz metabolizm, zwiększają aktywność enzymów trawiennych, działają moczopędnie. 

2) W trosce o odporność. Jeszcze inne składniki zielonej herbaty, jak np. katechiny, sprawiają, że nasz organizm o wiele lepiej i sprawniej radzi sobie w walce z infekcjami. 

3) Dla urody. Zielona herbata to cała masa oksydantów, które znaczącą poprawiają wygląd naszej skóry. Zielona herbata ma również właściwości odkażające i antybakteryjne: używanie jej w roli toniku do twarzy może pomóc osobom zmagającym się z niedoskonałościami, zaskórnikami i tłustą cerą. 

4) W walce z nowotworami. Dzięki ogromnej ilości przeciwutleniaczy zawartych w zielonej herbacie, organizm szybciej pozbywa się wolnych rodników odpowiedzialnych za powstawanie komórek nowotworowych. 

5) Dla zdrowia naszego serca. Herbata zielona przeciwdziała nadciśnieniu, obniża poziom cholesterolu we krwi, co w efekcie chroni nasze serce przed wieloma chorobami. 

6) Jeśli potrzebujemy pobudzenia. Co prawda zielona herbata to nie podwójne espresso, ale zawiera ona duże ilości teiny, które podobnie jak kofeina pobudzają nas, ale i ułatwiają koncentrację, a nawet poprawiają nastrój, co w działaniu długofalowym chroni nas przed depresją. 

Dla każdego człowieka dobra herbata, to inna herbata. Mamy nadzieję, że dzięki naszej liście, kilka osób zastanawiających się nad jej wyborem, przekona się do jej „zielonej” odmiany, co kupionej co najmniej jako element zestawu herbat

Podobne wpisy