Zestaw herbat – jakie odmiany można w nim znaleźć

zestaw herbat

Zestaw herbat

Zestaw herbat to zbiór wielu rodzajów i mieszanek, tego naparu. Prym wiedzie w nim jednak jeden rodzaj – herbata zielona. Owa zielona herbata stała się jednym z popularniejszych napojów na rynku europejskim. Wszystko za sprawą jej delikatnego, ciekawego smaku i szeregu dobroczynnych właściwości zdrowotnych, ale nie tylko. Obecnie możemy znaleźć wiele gatunków i odmian zielonej herbaty, różniących się kolorem, aromatem i smakiem. Oczywiście, oprócz czystych herbat zielonych, możemy również znaleźć mieszanki z wszelkiego rodzaju dodatkami, takimi jak owoce, zioła, przyprawy korzenne, czy suszone płatki kwiatów. Często można też odnaleźć w nich liczne napary owocowe, których bazą jest zielona herbata.

Herbata zielona

Herbata zielona przyspiesza metabolizm i działa alkalizująco, dzięki czemu odkwasza organizm. Oprócz tego wspomaga układ krążenia i działa przeciwstarzeniowo. Dlatego warto pić zieloną herbatę, w ilości 2-5 filiżanek dziennie. Dzięki temu poprawi się nasze samopoczucie i poczujemy się lżejsi. Zestaw herbat może być świetnym sposobem na przetestowanie kilku gatunków i sprawdzenie, które z nich odpowiadają nam najbardziej. Nie każdy w końcu misi być smakoszem herbaty czarnej lub herbaty zielonej.

Rodzaje herbaty zielonej:

Do najpopularniejszych zielonych herbat należą:

  • bancha – o niewielkiej zawartości kofeiny
  • sencha – szczególnie znana ze swoich przeciwstarzeniowych właściwości
  • gyokuro – uznawana za najszlachetniejszą odmianę (w Japonii pita tylko z okazji ważnych świąt), pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi
  • gunpowder – odmiana chińska, polecana szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ze względu na jej pozytywny wpływ na układ immunologiczny
  • lung ching – wspomaga procesy trawienia i pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu 
  • Dobra herbata

    Dobra herbata to doskonały sposób na chwilę relaksu w ciągu dnia. Wybierzmy herbatę zieloną, a połączymy przyjemne z pożytecznym, zapewniając naszemu organizmowi wsparcie w trawieniu, walce z wolnymi rodnikami i pozbywaniu się problemów z układem krążenia. Poszukajmy wśród różnych zestawów, zarówno tych zawierających mieszanki klasyczne, jak i smakowe, a z pewnością znajdziemy dobry zestaw herbat, a w nim herbatę odpowiadającą naszym smakowym upodobaniom. 

    Podobne wpisy