Najlepsze herbaty zielone czyli jakie?

najlepsze herbaty

Herbata herbacie nierówna

Herbata zielona jest nie tylko pyszna, ale posiada także wiele właściwości zdrowotnych, które przemawiają za tym, że warto ją pić. Popularność tego rodzaju herbaty nie powinna nas dziwić. Jednak problematyczna może okazać się ilość odmian zielonej herbaty. Przez tę mnogość, często zastanawiamy się, które to te faktycznie najlepsze herbaty.

Dobra herbata to oczywiście ta najbardziej naturalna, bez żadnych sztucznych dodatków. Jeśli chcemy dowiedzieć się jak naprawdę herbata zielona smakuje, musimy najpierw odrzucić wszystkie jej aromatyzowane wersje, które są ogólnodostępne i łatwe w przygotowaniu. Jednak trzeba być przy tym gotowym na to, że parzenie dobrej herbaty jest trochę trudniejsze niż może nam się wydawać.
Niestety nie istnieje jedna uniwersalna zielona herbata, która będzie smakować każdemu. Każda z odmian ma swoje indywidualne i specyficzne aromaty. Najlepszym sposobem na odkrycie własnego faworyta jest próbowanie różnych rodzajów.

Najlepsze herbaty zielone do parzenia w domu

Próbować można w domowym zaciszu jak i udając się do specjalnej herbaciarni. Pierwsza opcja może wydawać się tańsza, jednak na pewno będzie wymagała więcej poświęcenia. Najpierw trzeba kupić dobrej jakości herbaty. Na początek warto wybrać zestaw herbat składający się z mniejszych opakowań różnych rodzajów. Dzięki temu nie będziemy posiadaczami dużej ilości herbaty, która nam nie smakuje i zaoszczędzimy przy tym pieniądze.
Jeśli już zdecydujemy się na zakup, można w pierwszej kolejności spróbować herbat japońskich. Zielona herbata taka jak sencha, hojicha lub matcha idealnie nadaje się na pierwsze próby z tym napojem. Szczególnie warta uwagi jest matcha, którą można parzyć na wiele sposobów. A jeśli nie spełni naszych oczekiwań jako herbata, idealnie nadaje się także do wypieków.
Świat herbat jest niesamowicie interesujący, jeśli jednak chcemy naprawdę go poznać musimy najpierw próbować. To jedyna recepta na odkrycie, która herbata jest naszą jedyną. Można oczywiście spekulować, które herbaty są najlepsze, ale zawsze będzie to jedynie subiektywna opinia uzyskana metodą prób.

Podobne wpisy